Kočičky

25. září 2008 v 20:06 | Kiki |  ...Zvířátka...

Polovolný a volný chov kočky domácí

Volně chované kočky
Volně chované kočky
Především na vesnicích je zvykem chovat kočky volně nebo alespoň polovolně. Jedná se o chov, kdy kočky mohou volně chodit venku a vrací se domů obyčejně pro jídlo a u polovolného chovu i pro pohlazení a místo na spaní. Takto chované kočky se však převážně nedožijí vysokého věku, převážně zahynou pod koly aut, nebo na otravy a různé nemoci.
Kočka s možností volného pohybu vede plnohodnotný kočičí život, Živí se tím co si uloví - většinou drobní hlodavci a hmyz. Městské kočky se živí též odpadky a zbytky, kterými je různí lidé též živí. Nejde však o plnohodnotně vyváženou potravu a proto jsou mnohé divoké kočky hubené a mají nekvalitní srst. Dalším důvodem jsou různí paraziti, kterými jsou napadeny. To vše vede ke zkrácení jejich průměrné délky života.
Volně žijící kočky způsobují i jiné problémy - zejména jde o možnost jejich rychlého přemnožení, neboť kočka je schopná mít koťata třikrát až čtyřikrát ročně (průměrně 4 koťata), která pohlavně dospívají po šestém měsíci života. dalším problémem je možnost přenosu některých chorob (zejména toxoplazmóza a vzteklina) na člověka.
Dobrou nocMoje šťastné číslo
Co to je?Na co to asi je?
Maminka a tatínek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaky je muj blog ?

Krasný 44.6% (25)
Pěkný 21.4% (12)
Hrozný 14.3% (8)
Ješte ujde 19.6% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama